ATAKI NA ŁAŃCUCH DOSTAW

nagranie webinaru z 24 października 2023

Niezwykłe historie o ogromnych skutkach

Nad wyraz skuteczne w penetrowaniu dobrze chronionych firm i instytucji, trudne do przeprowadzenia, czasem bardzo trudne do wykrycia - ataki na łańcuch dostaw to często wyrafinowane operacje, warte opowieści. A opowieści - jak i ataków - nie brakuje.

Koszt udziału:

39 PLN do 24 października 2023

od 25 października 69 PLN

Agenda wykładu

  1. Mroki historii, czyli kto, gdzie i kiedy po raz pierwszy przeprowadził atak w tej kategorii.
  2. Rozwój kategorii - najciekawsze przykłady pierwszych lat.
  3. TeamViewer, CCLeaner, ASUS - niezwykły łańcuch ataków na łańcuch dostaw, gdzie kolejno zdobywane przyczółki służą jako trampolina do kolejnych sukcesów. Spektakularne ataki, bez precedensu wśród tych opisanych publicznie.
  4. NotPetya, jako niezwykle brutalny efekt dość prostego ataku - skupimy się tu na tym, co wiemy o samej infekcji dostawcy, bez wnikania w późniejsze globalne zdarzenia.
  5. SolarWinds - o tym ataku opowiedziałem już sporo, ale pojawiły się nowe informacje odnośnie samej metody infekcji dostawcy, też bardzo ciekawe i to na nich się skupimy w tej części.
  6. Kilkanaście mniejszych i większych historii, analogicznych ataków o mniej lub bardziej znanym przebiegu i skutkach.
  7. Jak zapobiegać i wykrywać i czy to w ogóle możliwe?
  8. Co nas czeka w tym zakresie w przyszłości.

Webinar trwa 1h 45 minut.

Opinie słuchaczy poprzednich webinarów

Bardzo przyjemnie się słuchało szkolenia, a jako student mam problem z wytrzymaniem na wykładach :). Dopiero zaczynam przygodę ze szkoleniami z tematów z cyberbezpieczeństwa (u Was i konkurencji). Jako student Informatyki (o ironio na specjalizacji cyberbezpieczeństwo) mogę przyznać że poziom studiów nie umywa się do oferowanej od Was wiedzy. Podsumowując, szkolenie treściwe i rzeczowe, z chęcią obejrzałbym kolejne.
To mój pierwszy webinar u Ciebie. Sądziłem, że nie będzie zbyt ciekawie, jednak miło zaskoczony. Przyznaję, że kwota, którą wpłaciłem (30 zł) była zbyt niska. Poprawię się ;)
Super live moim zdaniem. Dużo wiedzy, humoru i przyznam się dla mnie bardzo motywujący do działania w kwestii fact checkingu. Jak do tej pory czekałem na oficjalne potwierdzenie danej informacji tak teraz w ramach wolnego czasu sam będę próbował grzebać. A i przejrzałem profil Korwina na tt z ciekawości....
Dobra robota! Warto było poświęcić swój czas!
Kolejny wspaniały webinar, sam jako administrator dla wielu firm chciałbym tak interesująco uczyć swoich klientów.
Video zgodne z oczekiwanem. Polecam tego Jutubowicza!
Dzięki, Adam, za pracę włożoną w przygotowanie wykładu i zdrówka dla Ciebie i ekipy.
Bardzo fajnie poprowadzony wykład. To już z resztą nie pierwszy :) za każdym razem tak samo wysoki poziom. Oby tak dalej!
Świetnie prowadzone spotkanie, odpowiednia bezpośredniość, temat podany wyśmienicie, był to mój pierwszy udział, ale już widzę że mnie porwało, dziękuję :)
Bardzo dziękuje za szkolenie! W szczególności za garść stron do weryfikowania fake-newsów. Czekam na następne webinary :)
Dobry styl mówienia, dobre tempo, fajne poczucie humoru. Ilość memów satysfakcjonująca ;)

Kilka słów o mnie

Zęby zjadłem ucząc o bezpieczeństwie. Od 2004 aktywnie edukuję, jak zachowywać się w sieci, by nie dać się złodziejom i oszustom. Mówię prostym językiem i tylko o tym, co naprawdę ważne. Zero teorii, sama praktyka. Grubo ponad tysiąc godzin szkoleń i wykładów dla najrozmaitszych grup słuchaczy nauczyły mnie, jak zadowolić widzów i przekazać najpotrzebniejszą wiedzę.

Od 20 lat zajmuję się zawodowo bezpieczeństwem. Przez kilka lat pracowałem jako konsultant w Deloitte, następnie przez 12 lat chroniłem dane klientów i firmowe sekrety w UPC. Od 11 lat prowadzę pod adresem ZaufanaTrzeciaStrona.pl serwis o bezpieczeństwie, gdzie zbieram i opisuję ataki i metody obrony. Organizuję jedną z największych konferencji poświęconych bezpieczeństwu w Polsce - Oh My H@ck.

Adam Haertle