JAK DZIAŁAJĄ CYBERGANGI

LIVE 26 września 2023

A może wszystkie wykłady w abonamencie?

Dołącz do Klubu Bezpiecznika! Zamiast kupować dostęp do jednego wykładu, kup od razu wszystkie, na rok albo na dwa lata. 10 nowych wykładów na żywo rocznie, dostęp do archiwalnych nagrań (ponad 88 godzin!), kurs Security Awareness dla rodziny, rabaty na konferencje, osobny kanał na Discordzie i inne atrakcje. Dołącz do Klubu Bezpiecznika!

Owocowe czwartki w grupie ransomware

Luźne grupy czy zorganizowane struktury? Bardziej przypominają korporacje, czy może jednak mafię? Jak organizują procesy biznesowe? Jak wyglądają rozmowy rekrutacyjne? Czy są daily i oceny kwartalne? Co z owocowymi czwartkami? Zajrzymy za kulisy działania największych grup przestępczych i odpowiemy na te pytania.

Koszt udziału:

39 PLN

do 26 września 2023 do 23:59

od 27 września 69 PLN

i taniej już nie będzie ( no chyba że w abonamencie)

Agenda wykładu


 1. Analitycy wiedzą wszystko, tylko rzadko o tym opowiadają
 2. Ile wierszy czatu produkuje stuosobowy gang
 3. Jak analizować rosyjski slang komputerowy
 4. Struktury i grafy zależności
 5. Role i zadania
 6. Procesy rekrutacyjne
 7. Już korporacja czy jeszcze banda?
 8. Dokumentacja i procesy biznesowe
 9. Czy to się opłaca i komu
 10. Kto nadzoruje ten interes
 11. Czy ich kiedyś złapią

Webinar potrwa ok. 2h.

Opinie słuchaczy poprzednich webinarów

Bardzo przyjemnie się słuchało szkolenia, a jako student mam problem z wytrzymaniem na wykładach :). Dopiero zaczynam przygodę ze szkoleniami z tematów z cyberbezpieczeństwa (u Was i konkurencji). Jako student Informatyki (o ironio na specjalizacji cyberbezpieczeństwo) mogę przyznać że poziom studiów nie umywa się do oferowanej od Was wiedzy. Podsumowując, szkolenie treściwe i rzeczowe, z chęcią obejrzałbym kolejne.
To mój pierwszy webinar u Ciebie. Sądziłem, że nie będzie zbyt ciekawie, jednak miło zaskoczony. Przyznaję, że kwota, którą wpłaciłem (30 zł) była zbyt niska. Poprawię się ;)
Super live moim zdaniem. Dużo wiedzy, humoru i przyznam się dla mnie bardzo motywujący do działania w kwestii fact checkingu. Jak do tej pory czekałem na oficjalne potwierdzenie danej informacji tak teraz w ramach wolnego czasu sam będę próbował grzebać. A i przejrzałem profil Korwina na tt z ciekawości....
Dobra robota! Warto było poświęcić swój czas!
Kolejny wspaniały webinar, sam jako administrator dla wielu firm chciałbym tak interesująco uczyć swoich klientów.
Video zgodne z oczekiwanem. Polecam tego Jutubowicza!
Dzięki, Adam, za pracę włożoną w przygotowanie wykładu i zdrówka dla Ciebie i ekipy.
Bardzo fajnie poprowadzony wykład. To już z resztą nie pierwszy :) za każdym razem tak samo wysoki poziom. Oby tak dalej!
Świetnie prowadzone spotkanie, odpowiednia bezpośredniość, temat podany wyśmienicie, był to mój pierwszy udział, ale już widzę że mnie porwało, dziękuję :)
Bardzo dziękuje za szkolenie! W szczególności za garść stron do weryfikowania fake-newsów. Czekam na następne webinary :)
Dobry styl mówienia, dobre tempo, fajne poczucie humoru. Ilość memów satysfakcjonująca ;)

Kilka słów o mnie

Zęby zjadłem ucząc o bezpieczeństwie. Od 2004 aktywnie edukuję, jak zachowywać się w sieci, by nie dać się złodziejom i oszustom. Mówię prostym językiem i tylko o tym, co naprawdę ważne. Zero teorii, sama praktyka. Grubo ponad tysiąc godzin szkoleń i wykładów dla najrozmaitszych grup słuchaczy nauczyły mnie, jak zadowolić widzów i przekazać najpotrzebniejszą wiedzę.

Od 20 lat zajmuję się zawodowo bezpieczeństwem. Przez kilka lat pracowałem jako konsultant w Deloitte, następnie przez 12 lat chroniłem dane klientów i firmowe sekrety w UPC. Od 11 lat prowadzę pod adresem ZaufanaTrzeciaStrona.pl serwis o bezpieczeństwie, gdzie zbieram i opisuję ataki i metody obrony. Organizuję jedną z największych konferencji poświęconych bezpieczeństwu w Polsce - Oh My H@ck.

Adam Haertle