NARKOTYKI, BITCOINY, OSZUŚCI

NAGRANIE WEBINARU LIVE

Z 24 KWIETNIA 2024

Najlepsze przekręty w darknecie

Zakupy za ujemne kwoty, nabijające portfel oszusta zamiast go opróżniać. Wydawanie tej samej kwoty 2, 5 albo 10 razy w ciągu ułamka sekundy. Agent FBI fingujący zabójstwo i biorący za nie wynagrodzenie. Drugi agent FBI kradnący bitcoiny z portfeli sprzedawców. Najlepszy sprzedawca okradający setki klientów.

W historii darknetowych sklepów z narkotykami właścicieli zmieniły miliony bitcoinów - nie wszystkie transakcje były wynikiem takiej woli obu stron. Historii do opowiadania nie zabraknie.

Oglądasz, kiedy chcesz (bez limitu czasu na oglądanie).

Koszt udziału:

39 PLN do 24.04

[Z KODEM FREE 100% RABATU]

69 PLN od 25.04

[I JUŻ BEZ RABATU]

Agenda wykładu

1. Jak namierzono pierwszy sklep z narkotykami w darknecie, czyli Silk Road. Sam ten punkt to długa, fascynująca podróż, przez błędy OPSEC i żmudną, wielomiesięczną pracę śledczych oraz różne tajemnicze wydarzenia, prowadzące do złapania i skazania twórcy serwisu. Po latach wiemy dużo więcej o przebiegu zdarzeń - jest o czym opowiadać.

2. Jakby tego było mało, jeden z agentów pracujących nad sprawą Silk Road przy okazji zbudował własną - tworząc różne fałszywe tożsamości na zmianę pomagał twórcy Silk Road i wyłudzał od niego pieniądze np. za sfingowane morderstwo.

3. Jeśli nadal mało, to DRUGI agent pracujący nad tą samą sprawą wykorzystał przejęte konta moderatorów serwisu by kraść bitcoiny użytkowników i próbował nieudolnie zacierać ślady swojej dodatkowej działalności.

4. Inny bohater, o którym już kiedyś odpowiadałem, okradł Silk Road na ogromną kwotę i po latach wpadł w ręce organów ścigania.

5. Nie sposób także nie opowiedzieć o jednym z największych oszustw, w którym poszkodowani byli klienci Silk Road, a które było przeprowadzone w sposób absolutnie perfekcyjny..

6. Nie brakuje także historii z innych sklepów z narkotykami, gdzie na przykład można było robić zakupy za ujemne kwoty, co pozwoliło opróżnić portfele sklepu.

7. Ciekawe są także historie różnych współpracowników twórcy Silk Road, których jednego po drugim wyłapywały przez ostatnie lata organy ścigania. Niewielu zostało na wolności.

8. Gdzie podziało się brakujące 444 000 BTC z Silk Road warte miliardy.

9. Do tego wiele smaczków i detali, które nie są szerzej znane z historii Silk Road i jego upadku.

Całość 2,5h. Nagranie jest dostępne od razu i bezterminowo.

Dlaczego ja?

Jestem zarówno doświadczonym prelegentem, jak i uznanym ekspertem. Do tego tematem nietypowej komunikacji interesuję się od kilkunastu lat i nazbierałem sporo opowieści. Od lat edukuję na temat bezpieczeństwa Mówię prostym językiem o technologii i o tym, jak jej bezpiecznie używać. Zbieram najlepsze oceny za swoje wystąpienia na największych konferencjach bezpieczeństwa i tłumaczę kwestie bezpieczeństwa w mediach. Uwielbiam zbierać i opowiadać różne ciekawe historie z pogranicza bezpieczeństwa i prywatności. Słuchacze twierdzą, że bardzo dobrze mi to wychodzi :)

Koszt udziału:

39 PLN do 24.04

[Z KODEM FREE 100% RABATU]

69 PLN od 25.04

[I JUŻ BEZ RABATU]

Opinie słuchaczy poprzednich webinarów

To mój pierwszy webinar u Ciebie. Sądziłem, że nie będzie zbyt ciekawie, jednak miło zaskoczony. Przyznaję, że kwota, którą wpłaciłem (30 zł) była zbyt niska. Poprawię się ;)
Super live moim zdaniem. Dużo wiedzy, humoru i przyznam się dla mnie bardzo motywujący do działania w kwestii fact checkingu. Jak do tej pory czekałem na oficjalne potwierdzenie danej informacji tak teraz w ramach wolnego czasu sam będę próbował grzebać. A i przejrzałem profil Korwina na tt z ciekawości....
Dobra robota! Warto było poświęcić swój czas!
Kolejny wspaniały webinar, sam jako administrator dla wielu firm chciałbym tak interesująco uczyć swoich klientów.
Video zgodne z oczekiwanem. Polecam tego Jutubowicza!
Bardzo fajnie poprowadzony wykład. To już z resztą nie pierwszy :) za każdym razem tak samo wysoki poziom. Oby tak dalej!
Świetnie prowadzone spotkanie, odpowiednia bezpośredniość, temat podany wyśmienicie, był to mój pierwszy udział, ale już widzę że mnie porwało, dziękuję :)
Bardzo dziękuje za szkolenie! W szczególności za garść stron do weryfikowania fake-newsów. Czekam na następne webinary :)
Dobry styl mówienia, dobre tempo, fajne poczucie humoru. Ilość memów satysfakcjonująca ;)