TO TYLKO METADANE - nagranie LIVE z 26 KWIETNIA 2023

Jak metadane zdradzały szpiegów

Logi sieci komórkowej, demaskujące siatkę zamachowców na Bliskim Wschodzie. Historia jednego numeru, którego lokalizacja wskazała sprawców ogromnej afery podsłuchowej. Strony WWW, przez które wpadli informatorzy CIA w Iranie, Chinach i Rosji. Zapraszam!

Koszt wykładu:

do 12 kwietnia do 23:59: od 39 PLN

od 13 do 19 kwietnia od 49 PLN

od 20 do 26 kwietnia od 59 PLN

od 27 kwietnia od 69 PLN

i taniej już nie będzie.


Agenda wykładu

  1. Wielka Grecka Afera Podsłuchowa - jak NSA podsłuchiwało wszystkich (i to naprawdę wszystkich) podczas igrzysk olimpijskich w Atenach w 2004. Jak namierzono i udowodniono podsłuchy i jak wskazano sprawców.
  2. Jak zorganizowano skuteczny zamach na Rafika al-Hariri, byłego premiera Libanu. Jak działali zamachowcy, nie zostac namierzeni i jak zostali namierzeni dzięki uporowi jednego ze śledczych.
  3. Jak w 2003 CIA porwała w Mediolanie Abu Omara i jakie popełniła błędy, umożliwiające dokładne prześledzenie całej operacji.
  4. Jak w latach 2009-2013 CIA straciła dziesiątki informatorów w Iranie, Chinach i Rosji na skutek zdemaskowania internetowego systemu komunikacji ze źródłami wywiadowczymi.
  5. Jak wpadła siatka szpiegowska CIA w Libanie przez schemat używania telefonów komórkowych.
  6. Jak w 2009 i 2010 ktoś za pomocą monitorowania węzła wyjściowego sieci Tor podsłuchiwał liczne ambasady na całym świecie.
  7. Jak amerykańskie służby potwierdziły tożsamość hakera używającego sieci Tor, podsłuchując jego łącze internetowe.
  8. Jak wpadła sygnalistka, używająca do komunikacji z dziennikarzem wyłącznie WhatsAppa.
  9. Jak wpadł polski przestępca, który zabrał w podróż o jeden telefon za dużo.
  10. A także co najmniej kilka innych najciekawszych historii oraz opowieści o metadanych i szpiegach.

W pierwszej wersji wykład miał premierę podczas konferencji Secure w roku 2015. Całość materiału jest od nowa zilustrowana, udokumentowana i rozszerzona a lista omawianych przypadków jest powiększona co najmniej dwukrotnie. Wykład trwa 2h 20m.

Koszt wykładu:

do 12 kwietnia do 23:59: od 39 PLN

od 13 do 19 kwietnia od 49 PLN

od 20 do 26 kwietnia od 59 PLN

od 27 kwietnia od 69 PLN

i taniej już nie będzie.


Opinie słuchaczy poprzednich webinarów

Bardzo przyjemnie się słuchało szkolenia, a jako student mam problem z wytrzymaniem na wykładach :). Dopiero zaczynam przygodę ze szkoleniami z tematów z cyberbezpieczeństwa (u Was i konkurencji). Jako student Informatyki (o ironio na specjalizacji cyberbezpieczeństwo) mogę przyznać że poziom studiów nie umywa się do oferowanej od Was wiedzy. Podsumowując, szkolenie treściwe i rzeczowe, z chęcią obejrzałbym kolejne.
To mój pierwszy webinar u Ciebie. Sądziłem, że nie będzie zbyt ciekawie, jednak miło zaskoczony. Przyznaję, że kwota, którą wpłaciłem (30 zł) była zbyt niska. Poprawię się ;)
Super live moim zdaniem. Dużo wiedzy, humoru i przyznam się dla mnie bardzo motywujący do działania w kwestii fact checkingu. Jak do tej pory czekałem na oficjalne potwierdzenie danej informacji tak teraz w ramach wolnego czasu sam będę próbował grzebać. A i przejrzałem profil Korwina na tt z ciekawości....
Dobra robota! Warto było poświęcić swój czas!
Kolejny wspaniały webinar, sam jako administrator dla wielu firm chciałbym tak interesująco uczyć swoich klientów.
Video zgodne z oczekiwanem. Polecam tego Jutubowicza!
Dzięki, Adam, za pracę włożoną w przygotowanie wykładu i zdrówka dla Ciebie i ekipy.
Bardzo fajnie poprowadzony wykład. To już z resztą nie pierwszy :) za każdym razem tak samo wysoki poziom. Oby tak dalej!
Świetnie prowadzone spotkanie, odpowiednia bezpośredniość, temat podany wyśmienicie, był to mój pierwszy udział, ale już widzę że mnie porwało, dziękuję :)
Bardzo dziękuje za szkolenie! W szczególności za garść stron do weryfikowania fake-newsów. Czekam na następne webinary :)
Dobry styl mówienia, dobre tempo, fajne poczucie humoru. Ilość memów satysfakcjonująca ;)

Kilka słów o mnie

Zęby zjadłem ucząc o bezpieczeństwie. Od 2004 aktywnie edukuję, jak zachowywać się w sieci, by nie dać się złodziejom i oszustom. Mówię prostym językiem i tylko o tym, co naprawdę ważne. Zero teorii, sama praktyka. Grubo ponad tysiąc godzin szkoleń i wykładów dla najrozmaitszych grup słuchaczy nauczyły mnie, jak zadowolić widzów i przekazać najpotrzebniejszą wiedzę.

Na Youtubie możecie znaleźć kilkadziesiąt moich występów z ostatnich lat.

Od 20 lat zajmuję się zawodowo bezpieczeństwem. Przez kilka lat pracowałem jako konsultant w Deloitte, następnie przez 12 lat chroniłem dane klientów i firmowe sekrety w UPC. Od 10 lat prowadzę pod adresem ZaufanaTrzeciaStrona.pl serwis o bezpieczeństwie, gdzie zbieram i opisuję ataki i metody obrony. Organizuję jedną z największych konferencji poświęconych bezpieczeństwu w Polsce - Oh My H@ck.

Adam Haertle