OPSEC FAILS

nagranie webinaru z 20 grudnia 2023

Gdy przestępca jest fajtłapą

Przestępcy to też ludzie i jak ludzie popełniają błędy - czasem mniej, czasem bardziej zabawne. Czasem dzięki błędom trafiają do więzienia. W tej opowieści przedstawię najciekawsze błędy cyberprzestępców, na jakie natrafiłem w ostatnich miesiącach. Będzie ciekawie i zabawnie, dobrych historii nie brakuje. Pośmiejmy się z nich razem :)

Koszt udziału:

39 PLN

do 20 grudnia 2023

od 21 grudnia 69 PLN

Agenda wykładu

  1. Jak wpadł administrator darknetowego marketu Monopoly.
  2. Jak wpadła niezwykle dbająca o anonimowość szajka oszustów oferujących nieistniejące samochody na aukcjach internetowych.
  3. Jak służby przejęły konta dilerów i próbowały ich namierzyć.
  4. Jak Amerykanie monitorują podróże rosyjskich hakerów.
  5. Jak wpadła nietypowa para, która prała miliardy z włamania do giełdy BTC.
  6. O człowieku, który ukradł BTC warte miliardy, ale nie wiedział, co z tym fantem zrobić.
  7. O prawdziwym zabójcy, którego zdradziły cyfrowe ślady.
  8. Przykłady tego, o czym z reguły opowiadam w takich wykładach, znajdziecie w sekcji "Najlepsze występy gratis" - będzie podobnie, tylko z innymi historiami.

Webinar trwa nieco ponad 2 godziny.

Opinie słuchaczy poprzednich webinarów

Bardzo przyjemnie się słuchało szkolenia, a jako student mam problem z wytrzymaniem na wykładach :). Dopiero zaczynam przygodę ze szkoleniami z tematów z cyberbezpieczeństwa (u Was i konkurencji). Jako student Informatyki (o ironio na specjalizacji cyberbezpieczeństwo) mogę przyznać że poziom studiów nie umywa się do oferowanej od Was wiedzy. Podsumowując, szkolenie treściwe i rzeczowe, z chęcią obejrzałbym kolejne.
To mój pierwszy webinar u Ciebie. Sądziłem, że nie będzie zbyt ciekawie, jednak miło zaskoczony. Przyznaję, że kwota, którą wpłaciłem (30 zł) była zbyt niska. Poprawię się ;)
Super live moim zdaniem. Dużo wiedzy, humoru i przyznam się dla mnie bardzo motywujący do działania w kwestii fact checkingu. Jak do tej pory czekałem na oficjalne potwierdzenie danej informacji tak teraz w ramach wolnego czasu sam będę próbował grzebać. A i przejrzałem profil Korwina na tt z ciekawości....
Dobra robota! Warto było poświęcić swój czas!
Kolejny wspaniały webinar, sam jako administrator dla wielu firm chciałbym tak interesująco uczyć swoich klientów.
Video zgodne z oczekiwanem. Polecam tego Jutubowicza!
Dzięki, Adam, za pracę włożoną w przygotowanie wykładu i zdrówka dla Ciebie i ekipy.
Bardzo fajnie poprowadzony wykład. To już z resztą nie pierwszy :) za każdym razem tak samo wysoki poziom. Oby tak dalej!
Świetnie prowadzone spotkanie, odpowiednia bezpośredniość, temat podany wyśmienicie, był to mój pierwszy udział, ale już widzę że mnie porwało, dziękuję :)
Bardzo dziękuje za szkolenie! W szczególności za garść stron do weryfikowania fake-newsów. Czekam na następne webinary :)
Dobry styl mówienia, dobre tempo, fajne poczucie humoru. Ilość memów satysfakcjonująca ;)

Kilka słów o mnie

Zęby zjadłem ucząc o bezpieczeństwie. Od 2004 aktywnie edukuję, jak zachowywać się w sieci, by nie dać się złodziejom i oszustom. Mówię prostym językiem i tylko o tym, co naprawdę ważne. Zero teorii, sama praktyka. Grubo ponad tysiąc godzin szkoleń i wykładów dla najrozmaitszych grup słuchaczy nauczyły mnie, jak zadowolić widzów i przekazać najpotrzebniejszą wiedzę.

Od 20 lat zajmuję się zawodowo bezpieczeństwem. Przez kilka lat pracowałem jako konsultant w Deloitte, następnie przez 12 lat chroniłem dane klientów i firmowe sekrety w UPC. Od 11 lat prowadzę pod adresem ZaufanaTrzeciaStrona.pl serwis o bezpieczeństwie, gdzie zbieram i opisuję ataki i metody obrony. Organizuję jedną z największych konferencji poświęconych bezpieczeństwu w Polsce - Oh My H@ck.

Adam Haertle