POLITYCZNI HAKERZY

JAK ROSJA SIEJE DEZINFORMACJĘ

NAGRANIE WEBINARU Z

22 MAJA 2024

Zhakowane e-maile polityków, którymi od trzech lat karmiona jest polska publiczność. Przejęte konta w mediach społecznościowych, publikujące kompromitujące fotografie ukradzione innym politykom. Zhakowane strony urzędów i uczelni siejące fake newsy na temat NATO. Przykładów jest mnóstwo - omówimy wszystko po kolei.

Wyprodukowanie fake newsa nie jest bardzo trudne. Trudniejsza jest jego szeroka dystrybucja. Opowiem, jak rosyjskie i białoruskie służy wykorzystują niską świadomość bezpieczeństwa polskich polityków, by osiągać swoje cele.

Oglądasz, kiedy chcesz (nagranie jest dostępne bez limitu czasu na oglądanie).

Koszt udziału:

39 PLN do 22.05

69 PLN od 23.05

Z legitymacją poselską wstęp gratis.

Agenda wykładu

50 historii prawdziwych włamań, do których doszło w latach 2014 - 2024.

1. Temat podstawowy, czyli skrzynka ministra Dworczyka. Jak doszło do włamania, kto za nim stoi, jak dystrybuowane są informacje i jak polskie media czasem dają się wpuścić w maliny.

2. Przejęte konta polskich polityków na Twitterze i Facebooku (i nie były to ataki Jasia Wędrowniczka), publikujące kuriozalne lub kontrowersyjne wpisy.

3. Zhakowane witryny mniej lub bardziej popularnych portali, powielające wcześniej przygotowane fake newsy, mające na celu skłócenie Polski z NATO lub sąsiadami.

4. Ataki na strony samorządowe i witryny uczelni wyższych

5. Dystrybucja fałszywych zrzutów ekranów wiadomości SMS w celu siania zamieszania.

6. Bardzo nietypowe ataki na ekrany wyświetlające reklamy w centrach handlowych, połączone z kampanią mailową tuż przed wyborami parlamentarnymi w 2023 (i dlaczego mimo sporego wysiłku ta kampania nie odniosła prawie żadnych skutków).

7. Masowe kampanie phishingowe wymierzone w adresy e-mail polskich polityków.

8. Operacje pod fałszywą flagą, gdzie rzekomi włamywacze z krajów arabskich "atakowali" Polskę.

9. Jak zadbać o bezpieczeństwo swojej poczty, by nie paść ofiarą analogicznego ataku nawet wtedy, gdy sprawca operuje na zaawansowanym poziomie.

10. Wycieki wykradzionych prywatnych fotografii wykorzystane do siania zamętu na scenie politycznej.

Całość pewnie trwa 2,5h. Nagranie jest dostępne od razu i bezterminowo.

Dlaczego ja?

Jestem zarówno doświadczonym prelegentem, jak i uznanym ekspertem. Tematem włamań i dezinformacji interesuję się od wielu lat i nazbierałem sporo opowieści. Od lat edukuję na temat bezpieczeństwa. Mówię prostym językiem o technologii i o tym, jak jej bezpiecznie używać. Zbieram najlepsze oceny za swoje wystąpienia na największych branżowych konferencjach i tłumaczę kwestie bezpieczeństwa w mediach. Uwielbiam zbierać i opowiadać różne ciekawe historie z pogranicza bezpieczeństwa i prywatności. Słuchacze twierdzą, że bardzo dobrze mi to wychodzi :)

Koszt udziału:

39 PLN do 22.05

69 PLN od 23.05

Z legitymacją poselską wstęp gratis.

Średnia ocen uczestników poprzedniego webinaru: 4,95 / 5

Opinie słuchaczy poprzednich webinarów

To mój pierwszy webinar u Ciebie. Sądziłem, że nie będzie zbyt ciekawie, jednak miło zaskoczony. Przyznaję, że kwota, którą wpłaciłem (30 zł) była zbyt niska. Poprawię się ;)
Super live moim zdaniem. Dużo wiedzy, humoru i przyznam się dla mnie bardzo motywujący do działania w kwestii fact checkingu. Jak do tej pory czekałem na oficjalne potwierdzenie danej informacji tak teraz w ramach wolnego czasu sam będę próbował grzebać. A i przejrzałem profil Korwina na tt z ciekawości....
Dobra robota! Warto było poświęcić swój czas!
Kolejny wspaniały webinar, sam jako administrator dla wielu firm chciałbym tak interesująco uczyć swoich klientów.
Video zgodne z oczekiwanem. Polecam tego Jutubowicza!
Bardzo fajnie poprowadzony wykład. To już z resztą nie pierwszy :) za każdym razem tak samo wysoki poziom. Oby tak dalej!
Świetnie prowadzone spotkanie, odpowiednia bezpośredniość, temat podany wyśmienicie, był to mój pierwszy udział, ale już widzę że mnie porwało, dziękuję :)
Bardzo dziękuje za szkolenie! W szczególności za garść stron do weryfikowania fake-newsów. Czekam na następne webinary :)
Dobry styl mówienia, dobre tempo, fajne poczucie humoru. Ilość memów satysfakcjonująca ;)