MOJA SPOWIEDŹ BEZPIECZEŃSTWA

NAGRANIE WEBINARU Z 22 LUTEGO 2023

Poznaj sekrety moich zabezpieczeń


MacOS czy Windows? iPhone czy Android? Manager haseł w chmurze czy na dysku? Antywirus tak czy nie? Backup w sejfie czy w chmurze? Bitlocker czy FileVault? TrueCrypt czy VeraCrypt? Gmail czy Proton? NordVPN czy Mullvad? mBank czy Revolut? Dużo pytań i dużo odpowiedzi. Zapraszam!

Agenda wykładu

 1. Moje komputery.
 2. Telefony, tablety, zegarki.
 3. Co w domu podłączyłem do internetu i dlaczego nie.
 4. Jak łączę się z siecią w domu i w podróży.
 5. Jak zabezpieczam dostęp do urządzeń.
 6. Jak zabezpieczam systemy operacyjne.
 7. Jakich przeglądarek i wtyczek używam.
 8. Jak przechowuję hasła i dlaczego mam 5 różnych managerów.
 9. Jak i co szyfruję.
 10. Jakiej poczty używam.
 11. Jakich komunikatorów używam i jak je skonfigurowałem.
 12. Jak używam mediów społecznościowych.
 13. Jak robię i przechowuję kopie bezpieczeństwa.
 14. Jak używam bankowości elektronicznej i płatności online.
 15. Z jakich hostingów korzystam.
 16. Za jakie usługi online płacę.

Mój wykład trwa 2h, sesja pytań i odpowiedzi dodatkowe 40 minut.

Opinie słuchaczy poprzednich webinarów

Bardzo przyjemnie się słuchało szkolenia, a jako student mam problem z wytrzymaniem na wykładach :). Dopiero zaczynam przygodę ze szkoleniami z tematów z cyberbezpieczeństwa (u Was i konkurencji). Jako student Informatyki (o ironio na specjalizacji cyberbezpieczeństwo) mogę przyznać że poziom studiów nie umywa się do oferowanej od Was wiedzy. Podsumowując, szkolenie treściwe i rzeczowe, z chęcią obejrzałbym kolejne.
To mój pierwszy webinar u Ciebie. Sądziłem, że nie będzie zbyt ciekawie, jednak miło zaskoczony. Przyznaję, że kwota, którą wpłaciłem (30 zł) była zbyt niska. Poprawię się ;)
Super live moim zdaniem. Dużo wiedzy, humoru i przyznam się dla mnie bardzo motywujący do działania w kwestii fact checkingu. Jak do tej pory czekałem na oficjalne potwierdzenie danej informacji tak teraz w ramach wolnego czasu sam będę próbował grzebać. A i przejrzałem profil Korwina na tt z ciekawości....
Dobra robota! Warto było poświęcić swój czas!
Kolejny wspaniały webinar, sam jako administrator dla wielu firm chciałbym tak interesująco uczyć swoich klientów.
Video zgodne z oczekiwanem. Polecam tego Jutubowicza!
Dzięki, Adam, za pracę włożoną w przygotowanie wykładu i zdrówka dla Ciebie i ekipy.
Bardzo fajnie poprowadzony wykład. To już z resztą nie pierwszy :) za każdym razem tak samo wysoki poziom. Oby tak dalej!
Świetnie prowadzone spotkanie, odpowiednia bezpośredniość, temat podany wyśmienicie, był to mój pierwszy udział, ale już widzę że mnie porwało, dziękuję :)
Bardzo dziękuje za szkolenie! W szczególności za garść stron do weryfikowania fake-newsów. Czekam na następne webinary :)
Dobry styl mówienia, dobre tempo, fajne poczucie humoru. Ilość memów satysfakcjonująca ;)

Kilka słów o mnie

Zęby zjadłem ucząc o bezpieczeństwie. Od 2004 aktywnie edukuję, jak zachowywać się w sieci, by nie dać się złodziejom i oszustom. Mówię prostym językiem i tylko o tym, co naprawdę ważne. Zero teorii, sama praktyka. Grubo ponad tysiąc godzin szkoleń i wykładów dla najrozmaitszych grup słuchaczy nauczyły mnie, jak zadowolić widzów i przekazać najpotrzebniejszą wiedzę.

Na Youtubie możecie znaleźć kilkadziesiąt moich występów z ostatnich lat.

Od 20 lat zajmuję się zawodowo bezpieczeństwem. Przez kilka lat pracowałem jako konsultant w Deloitte, następnie przez 12 lat chroniłem dane klientów i firmowe sekrety w UPC. Od 10 lat prowadzę pod adresem ZaufanaTrzeciaStrona.pl serwis o bezpieczeństwie, gdzie zbieram i opisuję ataki i metody obrony. Organizuję jedną z największych konferencji poświęconych bezpieczeństwu w Polsce - Oh My H@ck.

Adam Haertle