TAJEMNICE CYBER

nagranie LIVE z 30 września 2023

Najciekawsze sekrety swiata cyber

Kto ukradł exploity NSA i wrzucił do sieci? Kto stoi za publikacjami o chińskich hakerach? Jakie systemy były na celowniku Gaussa? Czyje interesy reprezentuje grupa Wild Neutron? Jak skradziono narzędzia CIA? Kto stworzył Projekt Sauron? Świat bezpieczeństwa pełen jest nierozwiązanych zagadek.

Koszt udziału:

39 PLN

do 30 września 2023 do 23:59

od 1 października 69 PLN

Agenda wykładu

  1. The Shadow Brokers - kto ukradł i opublikował najtajniejsze narzędzia hakerskie NSA
  2. Intrusion Truth - ktoś od dawna publikuje dane osobowe chińskich aktorów APT
  3. Złośliwe oprogramowanie Gauss, które uruchomi się tylko na bardzo konkretnym komputerze - ale jakim?
  4. Kim jest Wild Neutron, grupa, która włamała się do Facebooka, Microsoftu, Twittera i Apple, ale nie atakuje sektora rządowego
  5. Jak doszło do wycieku Vault7, czyli kto okradł CIA z narzędzi cyber
  6. Kto ostrzelał z broni snajperskiej stację transformatorową w USA i dlaczego to ciekawy przypadek
  7. Cicada 3301 - największa (lub najbardziej pracochłonna) tajemnica internetu
  8. Fiat126pteam - kim jest najkreatywniejszy polski cyberprzestępca

Webinar trwa 1h40.

Opinie słuchaczy poprzednich webinarów

Bardzo przyjemnie się słuchało szkolenia, a jako student mam problem z wytrzymaniem na wykładach :). Dopiero zaczynam przygodę ze szkoleniami z tematów z cyberbezpieczeństwa (u Was i konkurencji). Jako student Informatyki (o ironio na specjalizacji cyberbezpieczeństwo) mogę przyznać że poziom studiów nie umywa się do oferowanej od Was wiedzy. Podsumowując, szkolenie treściwe i rzeczowe, z chęcią obejrzałbym kolejne.
To mój pierwszy webinar u Ciebie. Sądziłem, że nie będzie zbyt ciekawie, jednak miło zaskoczony. Przyznaję, że kwota, którą wpłaciłem (30 zł) była zbyt niska. Poprawię się ;)
Super live moim zdaniem. Dużo wiedzy, humoru i przyznam się dla mnie bardzo motywujący do działania w kwestii fact checkingu. Jak do tej pory czekałem na oficjalne potwierdzenie danej informacji tak teraz w ramach wolnego czasu sam będę próbował grzebać. A i przejrzałem profil Korwina na tt z ciekawości....
Dobra robota! Warto było poświęcić swój czas!
Kolejny wspaniały webinar, sam jako administrator dla wielu firm chciałbym tak interesująco uczyć swoich klientów.
Video zgodne z oczekiwanem. Polecam tego Jutubowicza!
Dzięki, Adam, za pracę włożoną w przygotowanie wykładu i zdrówka dla Ciebie i ekipy.
Bardzo fajnie poprowadzony wykład. To już z resztą nie pierwszy :) za każdym razem tak samo wysoki poziom. Oby tak dalej!
Świetnie prowadzone spotkanie, odpowiednia bezpośredniość, temat podany wyśmienicie, był to mój pierwszy udział, ale już widzę że mnie porwało, dziękuję :)
Bardzo dziękuje za szkolenie! W szczególności za garść stron do weryfikowania fake-newsów. Czekam na następne webinary :)
Dobry styl mówienia, dobre tempo, fajne poczucie humoru. Ilość memów satysfakcjonująca ;)

Kilka słów o mnie

Zęby zjadłem ucząc o bezpieczeństwie. Od 2004 aktywnie edukuję, jak zachowywać się w sieci, by nie dać się złodziejom i oszustom. Mówię prostym językiem i tylko o tym, co naprawdę ważne. Zero teorii, sama praktyka. Grubo ponad tysiąc godzin szkoleń i wykładów dla najrozmaitszych grup słuchaczy nauczyły mnie, jak zadowolić widzów i przekazać najpotrzebniejszą wiedzę.

Od 20 lat zajmuję się zawodowo bezpieczeństwem. Przez kilka lat pracowałem jako konsultant w Deloitte, następnie przez 12 lat chroniłem dane klientów i firmowe sekrety w UPC. Od 11 lat prowadzę pod adresem ZaufanaTrzeciaStrona.pl serwis o bezpieczeństwie, gdzie zbieram i opisuję ataki i metody obrony. Organizuję jedną z największych konferencji poświęconych bezpieczeństwu w Polsce - Oh My H@ck.

Adam Haertle