(NIE)BEZPIECZNE TELEFONY DLA PRZESTĘPCÓW

nagranie LIVE z 6 września 2023

Gdy Signal nie wystarcza

Specjalne szyfrowane telefony, nie do złamania i podsłuchania, czyż to nie brzmi cudownie? Gorzej, gdy jedną firmę je produkującą hakują francuskie służby, drugą szantażują Amerykanie a trzecią zakłada australijska policja wspólnie z FBI. Świetne historie ze styku świata cyber i analogowych przestępców.

Koszt udziału:

39 PLN

do 6 września 2023

od 7 września 69 PLN

Agenda wykładu

 1. Dlaczego przemytnicy narkotyków potrzebują dedykowanych, szyfrowanych telefonów.
 2. Historia rynku szyfrowanych telefonów dla przestępców.
 3. Ennetcom, pierwszy sukces organów ścigania.
 4. Phantom Secure, od potentata rynku do upadłości.
 5. SkyECC, czyli kogo zhakowali Belgowie.
 6. EncroChat, czyli jak Francuzi zhakowali bezpieczne telefony i podsłuchali wszystkie rozmowy przestępców.
 7. AN0M, czyli co się dzieje, gdy australijska AFP i amerykańskie FBI prowadzą swoją własną firmę, świadczącą przestępcom usługi "bezpiecznej" komunikacji.
 8. Ciphr, czyli jak się zamknąć by nie zostać zamkniętym.
 9. Exclu, czyli polskie wątki z zaskoczenia.
 10. Skomplikowane kwestie prawne, procesy i skazani.
 11. Jak dzisiaj wygląda rynek "bezpiecznych telefonów".

Webinar trwa ok. 2 godziny i 10 minut.

Opinie słuchaczy poprzednich webinarów

Bardzo przyjemnie się słuchało szkolenia, a jako student mam problem z wytrzymaniem na wykładach :). Dopiero zaczynam przygodę ze szkoleniami z tematów z cyberbezpieczeństwa (u Was i konkurencji). Jako student Informatyki (o ironio na specjalizacji cyberbezpieczeństwo) mogę przyznać że poziom studiów nie umywa się do oferowanej od Was wiedzy. Podsumowując, szkolenie treściwe i rzeczowe, z chęcią obejrzałbym kolejne.
To mój pierwszy webinar u Ciebie. Sądziłem, że nie będzie zbyt ciekawie, jednak miło zaskoczony. Przyznaję, że kwota, którą wpłaciłem (30 zł) była zbyt niska. Poprawię się ;)
Super live moim zdaniem. Dużo wiedzy, humoru i przyznam się dla mnie bardzo motywujący do działania w kwestii fact checkingu. Jak do tej pory czekałem na oficjalne potwierdzenie danej informacji tak teraz w ramach wolnego czasu sam będę próbował grzebać. A i przejrzałem profil Korwina na tt z ciekawości....
Dobra robota! Warto było poświęcić swój czas!
Kolejny wspaniały webinar, sam jako administrator dla wielu firm chciałbym tak interesująco uczyć swoich klientów.
Video zgodne z oczekiwanem. Polecam tego Jutubowicza!
Dzięki, Adam, za pracę włożoną w przygotowanie wykładu i zdrówka dla Ciebie i ekipy.
Bardzo fajnie poprowadzony wykład. To już z resztą nie pierwszy :) za każdym razem tak samo wysoki poziom. Oby tak dalej!
Świetnie prowadzone spotkanie, odpowiednia bezpośredniość, temat podany wyśmienicie, był to mój pierwszy udział, ale już widzę że mnie porwało, dziękuję :)
Bardzo dziękuje za szkolenie! W szczególności za garść stron do weryfikowania fake-newsów. Czekam na następne webinary :)
Dobry styl mówienia, dobre tempo, fajne poczucie humoru. Ilość memów satysfakcjonująca ;)

Kilka słów o mnie

Zęby zjadłem ucząc o bezpieczeństwie. Od 2004 aktywnie edukuję, jak zachowywać się w sieci, by nie dać się złodziejom i oszustom. Mówię prostym językiem i tylko o tym, co naprawdę ważne. Zero teorii, sama praktyka. Grubo ponad tysiąc godzin szkoleń i wykładów dla najrozmaitszych grup słuchaczy nauczyły mnie, jak zadowolić widzów i przekazać najpotrzebniejszą wiedzę.

Od 20 lat zajmuję się zawodowo bezpieczeństwem. Przez kilka lat pracowałem jako konsultant w Deloitte, następnie przez 12 lat chroniłem dane klientów i firmowe sekrety w UPC. Od 11 lat prowadzę pod adresem ZaufanaTrzeciaStrona.pl serwis o bezpieczeństwie, gdzie zbieram i opisuję ataki i metody obrony. Organizuję jedną z największych konferencji poświęconych bezpieczeństwu w Polsce - Oh My H@ck.

Adam Haertle